Zajęcia matematyczne wg Gruszczyk - Kolczyńskiej

Metoda dr Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej rozwija zdolności umysłowe dzieci wraz z ich edukacja matematyczną. Materiał wykorzystywany na zajęciach edukacyjnych został dobrany tak, aby rozwinąć najważniejsze czynności intelektualne i ukształtować te umiejętności, które są ważne dla dalszej edukacji matematycznej dzieci. W każdym bloku tematycznym treści ułożone są zgodnie z rozwojem dziecięcych możliwości na danym etapie rozwoju. Celem zajęć matematycznych z elementami metody wg. Gruszczyk – Kolczyńskiej, jest stworzenie wszystkim dzieciom odpowiednich warunków do pełnego rozwoju swych możliwości matematycznych na danym etapie rozwojowym, poprzez klasyfikowanie, spostrzegawczość, tworzenie logicznych wypowiedzi, przewidywanie skutków, a także sprawne liczenie.

Tematy zajęć:

1. Rytmy

2. Orientacja przestrzenna

3. Zbiory

4. Kształtowanie umiejętności liczenia

5. Mierzenie długości

6. Klasyfikacja

7. Ćwiczenia utrwalające (po każdym nowym temacie zajęć)