kólko teatralno recytatorskie z elementami języka angielskiego

Kółko prowadzone jest dla chętnych dzieci w wieku 3-6 lat i dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci. Wprowadzenie dzieci w świat sztuki poprzez zabawy teatralne przynosi im wiele korzyści, rozwija wyobraźnię, doskonali mowę, , która staje się wyrazista i melodyjna, sprzyja umuzykalnieniu, rozwija płynność ruchów oraz zwiększa poczucie własnej wartości, jest również okazją do wspaniałej zabawy, dając wiele satysfakcji. Podczas zajęć chcemy dążyć do rozwijania uzdolnień artystycznych poprzez różnorodne formy aktywności.

Główną formą stosowaną podczas zajęć koła teatralnego będzie praca w zespole. Realizować będziemy:

• Zabawy naśladowcze

• Zabawy tematyczne

• Zabawy z elementem dramy i pantomimy

• Improwizacja

• Inscenizowanie ruchem wierszy, piosenek, bajek, opowiadań, baśni, również z elementami języka angielskiego

• Udział dzieci w teatrzykach

• Ćwiczenia dykcji, mimiki, ruchowe

• Gra aktorska, prace plastyczne (projektowanie i udział w tworzeniu scenografii, kostiumów,

zaproszeń, plakatów, itp.)