zajęcia kreatywne

Zadaniem przedszkola jest rozwijanie wszelkich zdolności dziecka, dzięki czemu kształtuje ono swą osobowość i zwiększa szanse swojego powodzenia w szkole i dorosłym życiu.

Kreatywność w połączeniu z plastyką i techniką kształtuje osobowość dziecka, jego otwarcie na świat oraz umożliwia mu wyrażenie swojej osobowości. Działalność techniczna i plastyczna dziecka stanowi naturalny sposób odkrywania predyspozycji i uzdolnień. Ukazuje sposób postrzegania rzeczywistości, natomiast obcowanie ze sztuką dostarcza dziecku doświadczeń poznawczych i twórczych. Dlatego też należy stymulować dziecięcą zdolność do kreatywności.

Celem zajęć jest przede wszystkim rozwijanie i pobudzanie dzieci do działania, odkrywania samego siebie i otoczenia, a ponadto odkrywanie swoich słabych i mocnych stron. Dzięki kreatywnemu myśleniu uczestnicy maja szansę wyrazić swoje pomysły poprzez działanie, które często jest niemożliwe, aby wyrazić je słowem.

Tematy zajęć:

1. Ćwiczenia rozwijające kreatywność