Nasza kadra

W przedszkolu zatrudniamy kadrę z odpowiednimi kwalifikacjami pedagogicznymi, pełną oddania i czerpiącą radość z pracy z dziećmi.

Dorota Siwiec-Boroń - wicedyrektor przedszkola,sprawuje nadzór pedagogiczny w Placówce

Moje motto:
„Szczęście dziecka nie jest jedynym celem, do którego dążymy; chcemy także by dziecko stawało się budowniczym samego siebie…" (Maria Montessori)

Doktorantka Wydziału Nauk Pedagogicznych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu​ Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Studiów Edukacyjnych na kierunku: Pedagogika w zakresie wychowania przedszkolnego i nauczania początkowego; pedagog specjalny w zakresie resocjalizacji i oligofrenopedagogiki, terapeuta pedagogiczny, terapeuta ręki i trener grafomotoryki, nauczyciel montessoriański. Od września 1993 roku pracuję jako nauczycielka w przedszkolu publicznym, od 2011 roku pełnię również funkcję dyrektora ds. pedagogicznych w dwóch tyskich przedszkolach niepublicznych. Od 2014 roku pracuję także w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach na stanowisku pracownika naukowo-dydaktycznego. Zajęcia ze Słuchaczami prowadzę na kierunkach:

• Zarządzanie Oświatą
  • Przygotowanie Pedagogiczne
  • Pedagogika specjalna. Edukacja i wspomaganie osób z autyzmem, zespołem Aspergera
  • Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna

Moje zainteresowania, to mnemotechnika - zwłaszcza u dzieci przedszkolnych, nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, taniec – choreografia, a także przyroda. Jestem wielką miłośniczką kotów, małych i dużych.

GRUPA KANGURKI (oddział przy ulicy Sublańskiej 99):

Pani Agnieszka : wychowawca w grupie Kangurki.

Pani Karolina : wychowawca w grupie Kangurki.

Studentka Wyższej szkoły bankowej w Chorzowie, na kierunku pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna z terapią pedagogiczna.
Ukończyłam studia podyplomowe z nauczania języka angielskiego. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. "Bo kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat

Pani Patrycja: pomoc nauczyciela w grupie Kangurki

GRUPA TYGRYSKI  (oddział przy ulicy Kurpińskiego):

Pani Kasia: wychowawca w grupie Tygryski.

Ukończyła studia magisterskie o specjalności: Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna z wczesnym wspomaganiem rozwoju. Jest osobą pogodną pełną optymizmu. Uważa, że wszystko, co się w życiu zdarza, dzieje się zawsze z jakiegoś powodu. W pracy z dziećmi kieruje się sercem, bliska jest mi myśl chińskiego filozofa Konfucjusza ,, Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem’’.

Pani Małgosia : wychowawca w grupie Tygryski.

Ukończyła studia magisterskie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, na kierunku: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jest osobą otwartą z poczuciem humoru, lubi muzykę i literaturę. Chce nadal wzbogać swoje doświadczenie w pracy z dziećmi, a także nieustannie rozwijać się jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Praca z dziećmi zawsze była jej marzeniem. W ich kształceniu stawia na samodzielność, kreatywność i wszechstronny rozwój. Stara się, aby podczas jej pracy w przedszkolu obecna była miła i ciepła atmosfera, która sprawi, że dzieci będą czuły się bezpieczne, ważne i szczęśliwe. Zawsze służy im pomocą, rozmową, wsparciem i „przytulasem” :)

Pani Ewelina: asystent w grupie Tygryski

GRUPA PUCHATKI (oddział przy ulicy Kurpińskiego)

Pani Marlenka: wychowawca w grupie Puchatki.

Praca z dziećmi była od zawsze jej marzeniem. Absolwentka studiów pedagogicznych na kierunku Edukacja elementarna – wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna. Dokształca się zawodowo, biorąc udział w kursach i warsztatach, które sprzyjają jej aktywizacji i twórczości. Interesuje się zajęciami sportowymi, muzykA, tańcem i dobrą lekturą.

Jest osobą odpowiedzialną, troskliwą, sumienną i uśmiechniętą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Łatwo i szybko nawiązuje kontakt z dziećmi a praca z Nimi sprawia jej dużą radość. Ważne jest dla Niej aby dzieci w grupie czuły się dobrze i bezpiecznie a także rozwijały swoją wyobraźnię, pomysłowość i kreatywność.

Pani Krysia: wychowawca w grupie Puchatki.

Pani Marta: asystent nauczyciela w grupie Puchatki.