OFERTA

Sensoplastyka

Sensoplastyka to inaczej plastyka sensoryczna. Korzyści płynących z sensoplastyki jest naprawdę wiele, podczas fantastycznej zabawy, biorą udział równocześnie wszystkie zmysły. Jest to bardzo ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Wielozmysłowa stymulacja intensywnie wpływa na optymalny rozwój całego organizmu, wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu, im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej przebiegają wszystkie wszelkie procesy analizy i syntezyw umyśle dzieci.

Sensoplastyka polega na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Mnogość faktur, kolorów, materiałów, to domena tych zajęć.

Celem zajęć jest pobudzenie wszystkich zmysłów tak, aby dziecko mogło samo na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie, mogą się swobodnie wybrudzić, poznać kształty

i konsystencję używanych produktów, usprawnianie motoryki małej.

Tematy:

1. Ścieżka sensoryczna.

2. Figurki z masy solnej.

3. Gniotki z balonów.

4. Odciski.

5. Balonowe stempelki

6. Szykowanie i ozdabianie muffinek.

7. Czarodziejskie obrazki.

8. Malowanie rączkami.