LUTY U KANGURKÓW

LUTY 2021

CO MOGĘ ODKRYĆ W KUCHNI?

- “Co chowa się w naszej kuchni”? - prezentacja multimedialna wprowadzająca w tematykę tygodnia - kuchnia. Zapoznanie dzieci z wyposażeniem kuchni.

“G” - jak garnek - zapoznanie z literą g: małą i wielką, drukowaną i pisaną.

Zabawy muzyczno-ruchowe rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową z wykorzystaniem woreczków z ryżem, Ćwiczenia równowagi.

- “Podwieczorek w kolorowy wzorek” - zapoznanie z porami dnia i związanych z nimi posiłków na podstawie wiersza D. Gellner. Przedstawienie dzieciom obrazka z  prawidłowym nakryciem do stołu.

“Znajdź różnicę” - wskazywanie różnic pomiędzy obrazkami kuchni.

- Liczenie w zakresie 10.

- “Smaczne danie” - wykonanie pracy plastycznej, przedstawiającej zdrowe danie przy użyciu kolorowego papieru.

PROJEKT MAGICZNA MOC BAJEK CZ. II
“Co to znaczy uczciwość?” - wspólne tworzenie kwiatu uczciwości (na poszczególnych płatkach nauczyciel zapisuje postawy i wartości, które wiążą się z uczciwością, np. poszanowanie cudzej własności, prawdomówność).

ŚWIAT BAŚNI

“Kłopoty w bibliotece” - słuchanie wiersza Marcina Przewoźnika. Rozwijanie umiejętności słuchania ze zrozumieniem, rozwijanie mowy.

- " Zgadnij, kto to” - prezentacja multimedialna. Rozwiązywanie zagadek o baśniowych postaciach. Ćwiczenie logicznego myślenia u dzieci, kształtowanie kreatywności i spostrzegawczości.

“Litera “w” - zapoznanie z literą w: mała i wielką, drukowaną, pisaną. Wyszukiwanie głoski wśród wyrazów.

“Książka” - zapoznanie z etapami powstawania książki przy użyciu historyjki obrazkowej.

“Moja zakładka” - praca plastyczna. Wykonanie zakładek do książek według pomysłu dzieci. Rozwijanie sprawności manualnej oraz kreatywności.

TŁUSTY CZWARTEK - wspólne gry i zabawy muzyczno - ruchowe. Wykonanie pracy plastycznej “Najsłodszy pączek świata”. Konsumpcja donatów.

TECHNIKOLUDEK CZYLI PRZEDSZKOLAK W ŚWIECIE TECHNOLOGII - “Akcja ekologiczna” - zorganizowanie akcji ekologicznej zbierania zużytego małego sprzętu elektronicznego (tonery. telefony), przekazanie zebranych przedmiotów odpowiednim instytucjom.) Pogadanka nt. technologii.

MATEMATYCZNY ZAWRÓT GŁOWY

“Dzień Świętego Walentego - Walentynki”
Celebrowanie święta. Rozmowa z dziećmi na temat dnia zakochanych, zabawy muzyczno - ruchowe do piosenek. Integracja grupy. Wykonanie wspólnej pracy plastycznej “Grupowe serduszko”.

“Liczba 8” - zapoznanie z zapisem cyfrowym liczby 8. Wykonanie pracy plastycznej pt. “Zakręcona ósemka”.

- Ja i moja gimnastyka” - ćwiczenia gimnastyczne rozwijające sprawność fizyczną.

- “Matematyka wśród nas” - zabawy matematyczne - liczenie  w zakresie 10 - zabawy z gwiazdkami.

- ' Litera P,p” - zapoznanie z literą p: małą i wielką, drukowaną, pisaną. Odnajdywanie litery wśród rozsypanych wyrazów.

“Znam miesiące” - utrwalenie wiedzy nt. miesięcy. układanie nazw miesięcy w odpowiedniej kolejności, liczenie sylab w wyrazach (dzieci młodsze), głosek (dzieci starsze).

“Kwiat” - łączenie pętli z kwiatkami z odpowiednią liczbą kropek. Praca plastyczna - wykonanie kwiatka z origami.

KTÓRĄ GODZINĘ MAMY?

“O felku i lodowatym sopelku” - słuchanie opowiadania Hanny Zdzitkowskiej. Rozmowa kierowana, rozwijanie zdolności budowania wypowiedzi u dzieci.

“Krótki i długi sopel” - zabawa matematyczna, porównywanie rozmiarów. Nawiązanie do wskazówek zegara. Co oznacza długa oraz krótka wskazówka.

“Mój zegar” - praca plastyczna z wykorzystaniem patyczków logopedycznych i farb. Budowanie kreatywności u dzieci.

- " Co to za zegar?” - poznanie różnych rodzajów zegarów z uwzględnieniem kolejności ich powstawania.

“O, to jest godzina!’ - nauka odczytywania czasu z zegara. Omówienie elementów zegara i wskazania ich funkcji.

“Zakręcony język” - ćwiczenia rozwijające narządy artykulacyjne.

“Ćwiczenia ruchowe” - rozwijanie sprawności fizycznej, utrwalające znajomość schematu własnego ciała. Reagowanie na sygnał dźwiękowy,

‘Dzień Dinozaura” - rozwijanie kreatywności u dzieci, poznanie wiadomości na temat życia dinozaurów, zabawy ruchowo - muzyczne, integracja grupy.